Poznaj sprawdzone triki, jak naprawić zamek w plecaku!

Nawet plecakom najlepszego gatunku, pochodzącym z najwyższej półki zdarza się nieprzewidziana awaria, jaką jest zepsuty zamek błyskawiczny. Każdy przynajmniej raz w życiu doświadczył znajomej frustracji - jesteś już gotowy do wyjścia, pozostaje tylko dopięcie suwaka i trach! Nie ma już czego dopinać. Uszkodzony zamek to powszechny problem,często wynikający z tego, że pakujesz zbyt dużo przedmiotów do plecaka lub torby, w wyniku czego suwak się rozchodzi. Jak skutecznie naprawić zamek w plecaku?

Dlaczego zamek w plecaku się psuje i później wymaga naprawy?

Zamki błyskawiczne to świetne rozwiązanie, głównie ze względu na szybkość, z jaką możesz szczelnie zapiąć plecak. Ich wadą jest też niestety „błyskawiczność” psucia. Przy zakupie plecaka warto zwrócić uwagę, czy zamek posiada kompletne ząbki, czy są one równe i nie wygięte. Lepiej zdecydować się na produkt z suwakiem metalowym, który jest bardziejodporny na częstą eksploatację oraz na plecak wykonany z trwałego materiału, np. ze skóry. Łatwiej Ci będzie również naprawić zamek w plecaku, jeśli suwak nie jest zrobiony z plastiku. Często problem z zasunięciem wynika z tego, że do środka materiału wniknął brud lub kurz, co utrudnia jego poprawne działanie.

W jaki sposób naprawić zamek w plecaku?

Suwaki w plecakach psują się na kilka sposobów. Czasem zamek przesuwa się po całej powierzchni taśmy nośnej, a element pozostaje w dalszym ciągu niezapięty, bo ząbki suwaka się nie łączą. Możesz naprawić zamek w plecaku ściskając go w dolnej części np. przy pomocy obcęgów. Teraz ząbki nie będą się rozchodzić.

Z pewnością przydarzyła Ci się kiedyś sytuacja, gdy zamek zacinał się na przeróżnych wysokościach, a Ty próbowałeś go ciągnąć na siłę, mocno się przy tym denerwując. Być może suwak jest czymś zabrudzony i potrzebuje odpowiedniego bodźca, który wypchnie zanieczyszczenia? Warto skorzystać z najzwyklejszego ołówka, którym przejedziesz po powierzchni zamka. Usuniesz brud i artykuł będzie znów do użytku.

Natłuszczanie skuteczną metodą na naprawę zamka w plecaku

Gdy musisz naprawić zacinający się zamek w plecaku, pamiętaj o tym, że niektóre mechanizmy do sprawnego działania potrzebują odpowiedniego natłuszczenia – dokładnie tak samo jak łańcuch w rowerze. Możesz wykorzystać do przeprowadzenia zabiegu oliwę lub inny tłuszcz (np. parafinę pochodzącą ze świecy), którego mała ilość może pomóc w naprawie. Wystarczy rozprowadzić kroplę cieczy po powierzchni suwaka. Jeżeli awaria nastąpi w tramwaju, na górskim szlaku czy w kinie, użyj pomadki nawilżającej lub kremu o tłustej konsystencji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl