Jak zrobić dziurki w pasku? Te porady mogą Ci się przydać!

Pasek przestał na Ciebie pasować? Problemem może być zbyt mała liczba dziurek. Da się to jednak bardzo szybko rozwiązać. Wystarczy użyć odpowiednich metod, żeby ten użyteczny element ubioru odzyskał swoją dawną świetność. Dzięki temu oszczędzisz też swoje pieniądze, bo nie będziesz musiał kupować kolejnego dodatku do swojej garderoby. A jak zrobić dziurki w pasku? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Nie możesz dopasować rozmiaru paska? Spróbuj zrobić w nim dziurki

Waga każdego człowieka zmienia się na przestrzeni lat i nie ma w tym niczego niezwykłego. Jest więc rzeczą naturalną, że ubrania przestają po pewnym czasie pasować i trzeba je wymienić na nowsze egzemplarze. Czy z paskami jest podobnie? Wręcz przeciwnie, bo wykonanie dodatkowych dziurek przedłuży ich żywotność nawet o kilka lat. Możesz więc dowolnie poszerzać pasek lub go skracać. Jak jednak to zrobić? 

Jak zrobić dziurki w pasku? Skorzystaj z profesjonalnych narzędzi 

Dziurki możesz wykonać za pomocą konkretnego narzędzia. Do tego zadania powinieneś więc użyć dziurkacza do pasków, który jest bardzo prosty w obsłudze. Masz już ten przedmiot? Świetnie! Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie szerokości istniejących już otworów, aby dobrać do nich ostrze o właściwej wielkości. Na sam koniec musisz zaś przyłożyć urządzenie do miejsca, gdzie powinna powstać dodatkowa dziura i docisnąć go z odpowiednią siłą. Pamiętaj jednak o kilkukrotnym obróceniu sprzętu, bo tylko w ten sposób stworzysz porządne wgłębienie.

Najlepszy efekt otrzymasz, gdy przed przystąpieniem do działania odmierzysz odległości pomiędzy poszczególnymi dziurkami. Uważasz, że to zbytnia dokładność? Zmienisz zdanie, gdy wykonasz już całą pracę, bo pasek będzie wyglądał jak wyjęty ze sklepu. Niedoświadczone oko nawet nie zauważy, że zaszły w nim jakieś zmiany.

Chcesz wykonać dziurki w pasku? Możesz także użyć domowych sposobów

Jeśli nie posiadasz wymienionego wcześniej urządzenia, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć domowych narzędzi do wykonania dodatkowych dziurek w pasku. Rozgrzany gwóźdź bez problemu przejdzie przez delikatny materiał i zrobi w nim dodatkowy otwór. Pamiętaj jednak, żeby przytrzymać go za pomocą obcęgów, bo tylko wtedy unikniesz poparzenia. Warto też znaleźć stosowne miejsce, aby niczego nie zniszczyć przez wspomniany wyżej gwóźdź.

A może szukasz prostszego sposobu? Użyj więc zwykłego noża lub scyzoryka, aby wyżłobić dziurę w pasku. Oczywiście taki pomysł nie zagwarantuje, że stworzone wgłębienia będą takie same jak poprzednie. Nie musisz się jednak martwić o względy estetyczne, bo dzięki tej metodzie pasek nadal będzie dobrze wyglądał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl