Jak wyczyścić skórzaną torebkę domowym sposobem?

Skórzana torebka to ponadczasowy dodatek, który warto mieć w swojej szafie. Aby służył Ci rzeczywiście przez długi czas, trzeba o niego dbać. Szczególnie że dobrej jakości torebka jest sporym wydatkiem. Potraktuj to jednak jako inwestycję. Regularne czyszczenie i konserwacja sprawią, że taki egzemplarz będziesz mogła nawet przekazać następnym pokoleniom. Sprawdź, jak wyczyścić skórzaną torebkę domowym sposobem.

Unikaj wody, gdy chcesz wyczyścić skórzaną torebkę

Woda jest szkodliwa dla galanterii, dlatego zapomnij o ręcznym i automatycznym, unikaj również namaczania zabrudzonego produktu. O wiele korzystniej będzie, gdy przetrzesz całość wilgotną szmatką, a następnie wytrzesz do sucha. Masz wtedy pewność, że woda nie uszkodzi Twojej skórzanej torebki. Taka forma czyszczenia będzie jednak bezlitosna dla kurzu i lekkich zabrudzeń, o które nietrudno w trakcie częstego korzystania z akcesorium. Ponieważ woda znajduje się zawsze pod ręką, możesz w każdej chwili wyczyścić nią swoją skórzaną torebkę. Domowe sposoby, takie jak usuwanie poważniejszych zabrudzeń sokiem z cytryny, z pewnością pozwolą Ci przywrócić torebce pierwotny blask.

Domowe środki do czyszczenia skóry, które masz pod ręką

Tak przemytą i osuszoną torebkę możesz potraktować małą ilością oleju, np. rzepakowego, który zawsze jest w pobliżu. To ważne, by nakładać go za pomocą wacika. Dzięki temu znikną małe rysy, a całość będzie odpowiednio wypielęgnowana. Inaczej sprawa ma się z zamszem, którego nie wolno moczyć. Za to do jego pielęgnacji nada się specjalna gumka do mazania. Tłuste plamy zaś usuniesz za pomocą mąki kukurydzianej lub ziemniaczanej, którą powinnaś mieć w swojej kuchni. Równie dobry będzie do tego talk.

Jak wyczyścić skórzaną torebkę domowym sposobem i za pomocą sprzętów AGD?

Jak już wspomnieliśmy, nie polecamy korzystania z pralki, która z pewnością zniszczy skórzaną torebkę. Jednak inny domowy sprzęt, taki jak odkurzacz, może już okazać się pomocny. Dzięki niemu pozbędziesz się wszelkiego kurzu i paprochów z wnętrza swojej skórzanej torebki i z jej zakamarków. A taki sprzęt każdy ma w swoim domu. Inne domowe sposoby, jakie warto mieć na uwadze, to smarowanie skóry wazeliną, która odpowiednio nawilży całość, wydłużając trwałość przedmiotu. Te proste rady mogą sprawić, że skórzana torebka posłuży Ci przez bardzo długi czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl