Jak usunąć tłuste plamy ze skórzanej torebki? Podpowiadamy!

Tłuste plamy, zacieki po napojach i kosmetykach mogą powstać zarówno na jasnej, jak i ciemnej skórze. Niektóre z tych plam są tak trwałe, że usuwanie ich wymaga niezwykłej delikatności i odpowiedniego podejścia, by nie zniszczyć powierzchni bezpowrotnie. Jak usunąć tłuste plamy ze skórzanej torebki na tyle umiejętnie, by przywrócić jej dawny wygląd?

Jak usunąć tłuste plamy z jasnej, skórzanej torebki?

Decydując się na samodzielne usuwanie plam z torebki, warto sprawdzić najpierw, jak konkretny materiał zareaguje na działanie wybranej metody lub preparatu do plam. Torebka wykonana z wysokiej jakości naturalnej skóry licowej powinna być w zasadzie odporna na zabrudzenia. O tym, jak usunąć tłuste plamy ze skórzanej torebki decyduje zatem rodzaj substancji, którą została poplamiona i nasz refleks. Jeśli plama jest świeża, na jasnych torebkach w pierwszej kolejności można wypróbować chusteczki nawilżane. Powinny one usunąć większość zabrudzeń. Jeśli plama zdążyła wniknąć głęboko w skórę, warto posiłkować się płynem do naczyń (przy bardzo tłustych substancjach). Skuteczne może być również użycie delikatnej ściereczki i spirytusu lub perfum. W przypadku jasnych torebek zamszowych należy jednak pamiętać, by całą operację wykonać naprawdę delikatnie, tak by nie uszkodzić torebki nieodwracalnie.

Usuwanie tłustych plam z ciemnej skórzanej torebki

Jeśli zabrudzenia powstały na ciemnej lub czarnej torebce skórzanej, stosujemy zasadniczo podobną metodę. W tym wypadku o tym, jak usunąć tłuste plamy ze skórzanej torebki decyduje jednak rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. W przypadku świeżych plam na skórze licowej można zastosować chusteczki nawilżone lub wypróbować specjalne preparaty przeznaczone do usuwania tego typu zanieczyszczeń. Dostępne są w wielu wariantach, w zależności od koloru skóry. Do torebek materiałowych lub zamszowych najskuteczniejsze mogą okazać się popularne preparaty do czyszczenia tapicerki. Przed ich zastosowanie warto posypać plamę talkiem i zostawić na całą noc. Zastosowany powierzchniowo preparat powinien wchłonąć tłuszcz, przygotowując materiał do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Usuwanie tłustych plam za pomocą odplamiaczy

Jeśli plama jest trwała, a substancja, która zabrudziła skórę bardzo tłusta, warto zastanowić się nad użyciem dostępnych na rynku odplamiaczy. Jak usunąć tłuste plamy ze skórzanej torebki bezpiecznie silnym odplamiaczem? By zyskać pewność, że agresywny silny środek nie spowoduje trwałego odbarwienia skóry, najpierw warto wykonać test na niewielkim kawałku materiału wewnątrz torebki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl