Jak odświeżyć skórzaną torebkę? Przydatny poradnik

Nie da się ukryć, że dodatki ze skóry, choć prezentują się elegancko, są stosunkowo trudne do codziennej konserwacji i łatwo ulegają wszelkim zabrudzeniom. Warto zatem wiedzieć, jak odświeżyć skórzaną torebkę, aby służyła nam na długo i przez cały czas wyglądała równie pięknie, jak w momencie zakupu.

Należy zaznaczyć, że poradnik ten powstał z myślą o domowych rozwiązaniach, dlatego próżno szukać tutaj metod polegających na oddaniu torebki do pralni. Każdy z nas będzie w stanie samodzielnie zastosować się do poniższych porad. Wiąże się to przede wszystkim z oczywistymi oszczędnościami.

Jak odświeżyć skórzaną torebkę wewnątrz?

Powszechne w naszej kulturze powiedzenie głosi, że niezwykle ważne jest to, co niewidoczne dla oczu, czyli znajduje się we wnętrzu. Nie inaczej jest w przypadku torebek. Jeśli zastanawiasz się, jak odświeżyć skórzaną torebkę wewnątrz sprawdź, jak zrobić to najprościej!

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że na samym dnie damskiej torebki z pewnością znajdzie mnóstwo przedmiotów. Wśród nich jest niestety wiele takich, które powodują zabrudzenia, kurzą się, kruszą. Aby się ich pozbyć, zalecane jest w pierwszej kolejności wywrócenie poszewki na drugą stronę. Jeśli zajdzie potrzeba warto użyć odkurzacza do pozbycia się tych najdrobniejszych „intruzów”, których trudno usunąć w inny sposób. Od czasu do czasu można po prostu spróbować ostrożnie wyprać środek torebki. Ważne jest, aby zrobić to ręcznie, by zapobiec ewentualnym uszkodzeniom materiału wierzchniego. Tak wypraną podszewkę w torebce suszymy w temperaturze pokojowej. Torebka nie może znajdować się w pobliżu grzejnika, ponieważ może to grozić nieodwracalnymi uszkodzeniami. 

Jak odświeżyć skórzaną torebkę na zewnątrz?

Kiedy już wnętrze będzie czyste, należy przystąpić do pielęgnacji wierzchu torebki. Jak odświeżyć skórzaną torebkę od zewnątrz? Sprawa jest dużo łatwiejsza w przypadku torebek czarnych i granatowych, ale nawet na te jasne są pewne sposoby. Przede wszystkim należy pozbyć się wszelkich plam. W zależności od ich rodzajów można zdecydować się na użycie specjalnych wilgotnych chusteczek, płynu do mycia naczyń lub spirytusu. Kiedy już pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń z wierzchu, dobrym pomysłem będzie konserwacja, która przywróci skórze dawny blask. Wystarczy przetrzeć jej powierzchnię tłustym kremem przy pomocy wacika. Jest to świetne rozwiązanie zapobiegające przyszłym uszkodzeniom - warto bowiem zdawać sobie sprawę, że skóra jest materiałem bardzo podatnym na różnego rodzaju zadrapania lub plamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl