Czym wyczyścić skórzaną torebkę? Garść sprawdzonych sposobów!

Czyszczenie i pielęgnacja galanterii skórzanej może wydawać się sporym wyzwaniem, jednak to zadanie nie jest trudne. Wystarczy sięgnąć po jeden z poniższych preparatów lub sposobów, a skórzana torebka będzie wyglądała jak nowa!

Na mokro? Nie!

Wybory skórzane, w tym także torebki, nie powinny być namaczane w wodzie. W takim przypadku, czym wyczyścić skórzaną torebkę? Przy drobnych zabrudzeniach może wystarczyć po prostu lekko zwilżona wodą z mydłem, delikatna i miękka szmatka. W ten sposób można także usuwać kurz i pył, który osiada po codziennym użytkowaniu torebki. Po przetarciu tego efektownego dodatku należy pozostawić ją do wyschnięcia lub osuszyć miękką szmatką. Drobne rysy przestaną być widoczne, a skóra – wypielęgnowana, jeśli przetrze się skórę wacikiem z małą ilością oleju, na przykład rzepakowego.

Specjalistyczne preparaty do czyszczenia skórzanych torebek

Wykorzystanie specjalnych środków do galanterii sprawia, że cały proces jest bardzo prosty i efektowny. Wystarczy postępować dokładnie według zaleceń producenta specyfiku. Rynek obfituje w doskonałe preparaty w różnych formach: past, wosków, sprayów i płynów. Można je wykorzystywać także do innych wyrobów ze skóry, niekiedy także skór winylowych i syntetycznych. Dzięki środkom do skóry można także usunąć wiele uporczywych, widocznych plam. Przy wyborze preparatów warto zwrócić uwagę na ich kolor: część z nich ma zabarwienie odpowiadające kolorom skóry w torebce.

Czysty i piękny zamsz

Przyjemna w dotyku, zamszowa torebka może wymagać szczególnego traktowania. Nieodpowiednie traktowanie zamszu może sprawić, że nie będzie on dobrze wyglądać. Należy wiedzieć, jak i czym czyścić torebkę ze skóry zamszowej. Przyda się bardzo delikatna szczoteczka oraz specjalna pianka do czyszczenia i pielęgnacji tego typu, bardzo modnego materiału.

Nie zapomnij o podszewce

Wbrew pozorom, to właśnie wewnętrzna część torebki może szybciej ulegać uszkodzeniom, zabrudzeniom i przetarciom. Czym wyczyścić podszewkę skórzanej torebki żeby przedłużyć jej trwałość? Można sięgnąć po sprzęt, który ułatwi usunięcie kurzu i drobnych zabrudzeń z nawet najdalszych zakamarków – do tego celu można wykorzystać nawet odkurzacz! Do czyszczenia można ponownie wykorzystać szmatkę lub gąbkę zwilżone małą ilością wody z mydłem. Podszewka musi być po czyszczeniu dokładnie wysuszona, zanim torebka będzie ponownie użyta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl